Logo SUM

Wielkie gratulacje! 18 listopada 2022 roku, w ramach finałowej gali ogólnopolskiego konkursu StRuNa, organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, doktorantki SUM: lek. Miriam Dawidowicz, lek. Agnieszka Kula oraz lek. Sylwia Mielcarska otrzymały główną nagrodę w kategorii StRuNaMed- najlepszy projekt badawczy w obszarze nauk medycznych. Nagrodzony projekt ,,Rola Immune Checkpoints: B7H4, HHLA2 oraz CD276 w raku jelita grubego w aspekcie statusu MSI/MSS” uzyskał maksymalną kwotę finansowania w pierwszej edycji konkursu ,,Studenckie Koła naukowe tworzą innowacje”. Wcześniej wstępne wyniki pracy zostały już zaprezentowane na trzech międzynarodowych konferencjach: w Poznaniu, Katowicach oraz Antwerpii, zdobywając nagrody oraz wyróżnienia. Konkurs StRuNa jest jednym z najważniejszych ogólnopolskich konkursów dla młodych naukowców, stanowiący podsumowanie multidyscyplinarnej aktywności naukowej studenckich kół i innych organizacji naukowych w okresie roku akademickiego. Spośród 204 zgłoszeń kapituła konkursu do finału zakwalifikowała 19 projektów.

doktorantkI Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

doktorantkI Śląskiego Uniwersytetu Medycznego