Szanowni Doktoranci,

Serdecznie zapraszam do publikowania Waszych prac w ANNALES ACADEMIAE MEDICAE SILESIENSIS – oficjalnym piśmie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, publikującym w języku polskim i angielskim recenzowane artykuły poglądowe, oryginalne prace badawcze, dotyczące medycyny i farmacji oraz podstawowych nauk medycznych, opisy przypadków, listy, recenzje książek oraz komentarze redakcyjne.

Czasopismo Ukazuje się nieprzerwanie od 1978 roku.

Od 2013 roku wersją pierwotną (referencyjną) czasopisma jest wydanie elektroniczne dostępne pod adresem www.annales.sum.edu.pl. Począwszy od roku 2015 artykuły zaakceptowane do publikacji zamieszczane są na stronie w ramach rocznika, bez podziału na odrębne numery. Preferowane są artykuły w języku angielskim.

Dostęp do artykułów jest bezpłatny i nie wymaga logowania.

Czasopismo jest indeksowane w bazach: CAS, Index Copernicus (ICV 2020: 96,96), Polska Bibliografia Lekarska i Polish Scientific Journals Database. Punktacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za umieszczoną publikację naukową: 20 pkt.

Od lutego 2021 roku ANNALES ACADEMIAE MEDICAE SILESIENSIS wydawane jest w modelu open access (OA), a artykuły udostępniane są na licencji CC BY-SA (Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe), określającej zasady ich wykorzystania.

Publikacje z czasopism ujętych w wykazie MEiN zaliczane są do dorobku naukowego podczas postępowań o nadanie stopnia doktora.

Autorzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z publikacją ani też nie otrzymują za to wynagrodzenia.

Bliższe informacje: https://annales.sum.edu.pl/

prof. dr hab. n med. Agata Stanek