Szkolenie z bazy Embase dla SUM

on-line 24.11.2021 r. godz. 17:00-18:00

Szanowni Doktoranci Szkoły Doktorskiej,

Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zaprasza do udziału w szkoleniu, na którym zostanie omówione wyszukiwanie w bazie EMBASE. Embase, wraz z Medline i Polską Bibliografią Lekarską, stanowi trzon medycznej informacji naukowej. Bazy te są źródłami pierwszego wyboru w przypadku większości przeglądów literatury. Embase jest biomedyczną i farmakologiczną bazą danych, zawiera ponad 37 milionów rekordów z ponad 8,500 opublikowanych czasopism. Embase jest codziennie aktualizowana, aby zapewnić kompleksowe i wiarygodne źródło informacji.

Bezpłatne szkolenie on-line na platformie ZOOM poprowadzi Pan Piotr Golkiewicz – przedstawiciel firmy Elsevier.

Wszystkich doktorantów I roku, którzy nie będą mogli wziąć udziału w szkoleniu informujemy, że wydarzenie będzie nagrywane, a link do zarejestrowanego szkolenia zostanie zamieszczony na platformie eduportal.sum.edu.pl w materiałach dotyczących przedmiotu MEDYCZNA INFORMACJA NAUKOWA.

Natomiast doktorantów II i III roku, którzy zechcą uzyskać link do nagrania, prosimy o kontakt z Panią Moniką Pająk

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu w wyznaczonym terminie ze względu na możliwość zadawania pytań.

PLAN SZKOLENIA:

• Zawartość i podstawowe informacje o bazie Embase
  • Podstawowe sposoby wyszukiwania informacji i panel wyników wyszukiwania
  • Triple linking – powiązanie pomiędzy lekami, chorobami, działaniami niepożądanymi itp.
  • Kreatory zapytań – PICO, PV, Wyroby Medyczne
  • Emtree – słownik/ontologia i jak z niej korzystać
  • Zarządzanie wynikami wyszukiwania – zapisywanie, eksport, alerty itp.

Tytuł: Szkolenie z bazy Embase dla SUM
Miejsce: https://elsevier.zoom.us/j/5332230815