Szanowni Doktoranci,

W imieniu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, serdecznie zapraszam doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a także wszystkie osoby zainteresowane, do uczestnictwa w dwóch wykładach oraz seminarium doktora Alexa Clarke’a, neuronaukowca z Uniwersytetu Cambridge, którego Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie gościć zdalnie w ramach programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki”.

Dr Clarke jest światowej klasy neuronaukowcem poznawczym i behawioralnym, skupiającym się na dynamice neuronalnej i mechanizmach, dzięki którym widzenie aktywuje semantykę oraz na tym, jak nasza wiedza o otaczającym nas świecie zmienia tę dynamikę. Łącząc magnetoencefalografię (MEG), elektroencefalografię (EEG), funkcjonalne obrazowanie rezonansem magnetycznym (fMRI), neuropsychologię i rozszerzoną rzeczywistość (AR), przyjmuje multimodalne podejście, aby lepiej zrozumieć naturę reprezentacji semantycznych w mózgu.

W ramach projektu pt. „Badanie aktywności mózgu człowieka w różnych stanach poznawczych” zaplanowano dwa wykłady oraz seminarium, które odbędą się online na platformie Zoom w dniach 11-13 października 2021 r.:

Wszystkie spotkania odbędą się w formie zdalnej na platformie Zoom, a wszelkie informacje dotyczące wydarzenia znajdują się tu:
https://us.edu.pl/wyklady-oraz-seminarium-dr-alexa-clarkea-z-uniwersytetu-cambridge/.

Dr Clarke podzieli się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym uruchamiania  i prowadzenia laboratorium z zakresu neuronauki poznawczej, prowadzenia projektów naukowych oraz opowie o swojej ścieżce naukowej. Po każdym wykładzie, a zwłaszcza w trakcie seminarium, przewidziana jest dyskusja z uczestnikami.