Prof. dr hab. n med. Agata Stanek – Dyrektor Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Samorząd Doktorantów SUM  serdecznie zapraszają na DZIEŃ DOKTORANTA w dniu 24.06.2024 r. godz. 15:00 – 19:00 w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej przy ul. Medyków 8b, Katowice, s. 114

W programie wydarzenia:

  1. Powitanie: od czego zacząć? Kilka wskazówek jak przygotować się do złożenia aplikacji do Szkoły Doktorskiej – lek. Marianna Łoskot, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM
  2. Możliwości pozyskania środków na prowadzenie badań naukowych – mgr Anna Tilszer Dyrektor Centrum Transferu Technologii SUM
  3. Eksperymenty? Tylko na zwierzętach! Co zrobić, żeby uzyskać zgodę Komisji Etycznej  i móc pracować ze zwierzętami? – mgr Mikołaj Górka, doktorant Szkoły Doktorskiej SUM
  4. Jak z tym wszystkim nie zwariować – poradnik dla zamartwiających się – lek. Alicja Kawalec, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM
  5. Prawa i Obowiązki Doktoranta – lek. Aleksandra Mroskowiak– Przewodnicząca Samorządu Doktorantów SUM
  6. Granty i wyjazdy – jak czerpać garściami z bycia doktorantem – lek. Krzysztof Starszak, doktorant Szkoły Doktorskiej SUM
  7. Praca naukowa i angażowanie się w społeczne problemy – lek. Aleksandra Gładyś, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM
  8. Jak wyglądają zajęcia w Szkole Doktorskiej i czy koliduje to z codziennymi zajęciami?, – mgr Magdalena Dębiec, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM

Gość specjalny wydarzenia (w formule on-line) Adam Mirek – doktor inżynierii biomedycznej (w Polsce) i chemii materiałowej (we Francji). Jeden z czołowych popularyzatorów nauki w Polsce. Autor bestsellera „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”. Wiedzą dzieli się w mediach społecznościowych, programach telewizyjnych i podcastach. Dzięki swojemu dowcipowi i niecodziennym pomysłom może sprawić, że każdy zakocha się w nauce (lub przynajmniej pomyśli, że nie jest wcale taka zła).

NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ !

Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem:

 

plakat reklamowy dnia doktoranta

program dni doktoranta: Powitanie: od czego zacząć? Kilka wskazówek jak przygotować się do złożenia aplikacji do Szkoły Doktorskiej - lek. Marianna Łoskot, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM Możliwości pozyskania środków na prowadzenie badań naukowych - mgr Anna Tilszer Dyrektor Centrum Transferu Technologii SUM Eksperymenty? Tylko na zwierzętach! Co zrobić, żeby uzyskać zgodę Komisji Etycznej  i móc pracować ze zwierzętami? - mgr Mikołaj Górka, doktorant Szkoły Doktorskiej SUM Jak z tym wszystkim nie zwariować - poradnik dla zamartwiających się - lek. Alicja Kawalec, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM Prawa i Obowiązki Doktoranta - lek. Aleksandra Mroskowiak– Przewodnicząca Samorządu Doktorantów SUM Granty i wyjazdy - jak czerpać garściami z bycia doktorantem - lek. Krzysztof Starszak, doktorant Szkoły Doktorskiej SUM Praca naukowa i angażowanie się w społeczne problemy - lek. Aleksandra Gładyś, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM Jak wyglądają zajęcia w Szkole Doktorskiej i czy koliduje to z codziennymi zajęciami?, - mgr Magdalena Dębiec, doktorantka Szkoły Doktorskiej SUM Gość specjalny wydarzenia (w formule on-line) Adam Mirek - doktor inżynierii biomedycznej (w Polsce) i chemii materiałowej (we Francji). Jeden z czołowych popularyzatorów nauki w Polsce. Autor bestsellera "Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą". Wiedzą dzieli się w mediach społecznościowych, programach telewizyjnych i podcastach. Dzięki swojemu dowcipowi i niecodziennym pomysłom może sprawić, że każdy zakocha się w nauce (lub przynajmniej pomyśli, że nie jest wcale taka zła).


Dane wysyłającego
Patrycja Bagińska