Logo SUM

Szanowni Doktoranci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie stypendialny Fundacji Kościuszkowskiej „Exchange to the US”. W programie uczestnicy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie w ramach wybranej przez siebie dyscypliny.

Program „Exchange to the US” to różne formy wsparcia:

• stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów – na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy.

O stypendium mogą ubiegać się obywatele Polski lub posiadacze Karty Polaka mieszkający stale na terenie Rzeczypospolitej. Kandydaci muszą mieć ukończone studia magisterskie przed rozpoczęciem programu. Powinni także być w stanie komunikować się
w języku angielskim w stopniu pozwalającym na czynne uczestnictwo w rozmowach, zajęciach i wydarzeniach prowadzonych w języku angielskim.

Kandydaci, którzy brali udział w programie w poprzednich edycjach, mogą wziąć w nim udział ponownie po trzech latach od ukończenia realizowanego wcześniej stypendium.

Rekrutacja do programu trwa do 15 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

ttps://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/