logo Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Politechnika Wrocławska serdecznie zaprasza młodych naukowców do udziału w drugiej edycji

Międzynarodowego konkursu o Europejską Nagrodę Naukową
im. Stanisława Lema
.

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy związani z uczelnią.

Nagroda im. Lema przyznawana jest za aktualne osiągnięcia lub odkrycia naukowe z ostatnich 3 lat, dokonane na szeroko rozumianym polu nauk technicznych. Nagrodzone zostają odkrycia, które odznaczają się kreatywnością, interdyscyplinarnością i wizjonerstwem, zawierające przy tym mocny element technologiczny.

Wniosek konkursowy wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć drogą elektroniczną do 30 września 2022 r.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada 2022 r. w trakcie corocznych obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej i otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 PLN (lub jej równowartość w euro), a także zostanie zaproszony do Wrocławia na uroczystość wręczenia nagrody i wygłoszenie okolicznościowego wykładu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu i wniosku znajdują się na stronie: https://lemprize.pwr.edu.pl/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:  .