Uczestnicy 30 Letniej Uniwersjady

Studentka fizjoterapii reprezentowała SUM w Neapolu

Julia Dobińska, studentka fizjoterapii SUM, uczestniczyła w 30. Letniej Uniwersjadzie, która odbyła się w Neapolu. Miejsce w Akademickiej Reprezentacji Polski w szermierce zapewnił jej złoty medal zdobyty dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Akademickich Mistrzostwach Polski w szabli kobiet, a także 3. miejsce w rozgrywkach indywidualnych oraz 2. w drużynowych na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w szabli kobiet.

W rozgrywkach indywidualnych zajęła 23. miejsce (59 zawodniczek), w drużynowych udało się wywalczyć 10. miejsce. – Był to dla mnie ogromny zaszczyt i sukces móc reprezentować barwy narodowe oraz Śląski Uniwersytet Medyczny na tak dużej imprezie jaką są Igrzyska Studenckie – mówi Julia Dobińska.

Gratulujemy sukcesu!

[Przesłano przez: Bożena Langner]